Toiminnasta tukea

Henkilöstö

ToiMinna, Minna Pekarila

Minna Pekarila

Palvelupäällikkö, toimintaterapeutti
050 3535 777
minna.pekarila@toiminna.com

  • Terapiapaikkatiedustelut
  • Toimeksiannot
  • Hallinnolliset tehtävät
  • Asiantuntijatehtävät
  • kielitaito suomi, englanti
Katri Huotari

Katri Huotari

Toimintaterapeutti, lähihoitaja

katri.huotari@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia
  • Neuropsykiatrinen valmennus
  • Lasten Tunnetaito-ohjaus (koulutuksessa)
  • kielitaito suomi, englanti
Toi.Minna Jenni Halkola

Jenni Halkola

(perhevapaalla)
Toimintaterapeutti

jenni.halkola@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Neurologinen kuntoutus ja arviointi
  • Kipukuntoutus
  • Ryhmätoimintaterapia
  • kielitaito suomi, englanti
Piritta Karjalainen

Piritta Karjalainen

Toimintaterapeutti, erityistason seksuaaliterapeutti (NACS)

piritta.karjalainen@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten toimintaterapia
  • Seksuaaliterapia
  • Neuropsykiatrinen valmennus
  • Psykiatrinen toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia
  • kielitaito suomi, englanti
Toiminna, Mari Kesti

Mari Kesti

(perhevapaalla)

Toimintaterapeutti

mari.kesti@toiminna.com

  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Neurologinen kuntoutus ja arviointi
  • Kipukuntoutus
  • Ryhmätoimintaterapia
  • Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti- koulutuksessa
  • kielitaito suomi, englanti
ToiMinna, Tiina Lempinen

Tiina Lempinen

Toimintaterapeutti

tiina.lempinen@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia
  • Lasten neurologinen NDT/Bobath- kuntoutus
  • kielitaito suomi, englanti

Annika Lantto

Toimintaterapeutti

annika.lantto@toiminna.com

  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Neurologinen kuntoutus ja arviointi
  • Bobath-kuntoutus
  • Psykofyysinen toimintaterapia- koulutuksessa
  • Kipukuntoutus
  • Ryhmätoimintaterapia
  • kielitaito suomi, englanti
Toiminna, Mari Heinonen

Mari Heinonen

Toimintaterapeutti

mari.heinonen@toiminna.com

  • Aikuisneurologinen toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Kipukuntoutus
  • Toimintaterapia-arvioinnit
  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia
  • kielitaito suomi, englanti
toi.minna Kaisa Koistinen

Kaisa Koistinen

Toimintaterapeutti

kaisa.koistinen@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Toimintaterapia-arvioinnit
  • Ryhmätoimintaterapia
  • kielitaito suomi, englanti
Elisa Ylikulju

Elisa Ylikulju

Toimintaterapeutti, ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja, lähihoitaja

elisa.ylikulju@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia, ART- ryhmäohjaajakoulutuksessa
  • Neuropsykiatrinen valmennus
  • kielitaito suomi, englanti
ToiMinna, Tuulikki Kumpula

Tuulikki Kumpula

Toimintaterapeutti

tuulikki.kumpula@toiminna.com

  • Lasten, nuorten, työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Lasten ja nuorten toimintaterapia-arvioinnit
  • Ryhmätoimintaterapia
  • kielitaito suomi, englanti
ToiMinna, Tiia Haapaniemi

Tiia Haapaniemi

Toimintaterapeutti

tiia.haapaniemi@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Lasten ja nuorten toimintaterapia-arvioinnit
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia, ART- ryhmät
  • YAMK- tutkintokoulutuksessa
  • kielitaito suomi, englanti
ToiMinna, Heidi Lindström

Helsingin toimipiste

Heidi Lindström

Toimintaterapeutti, lähihoitaja

heidi.lindstrom@toiminna.com

  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia-arvioinnit ja kuntoutus
  • Neurologinen arviointi ja kuntoutus
  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia
  • Etäkuntoutus
  • Aistitoimintojen haasteet
  • Tunnetaidot, kehotyöskentely
  • Toiminnallisten häiriöiden kuntoutus
  • kielitaito suomi, englanti

VAPAITA TERAPIAPAIKKOJA TARJOLLA! OTA YHTEYTTÄ HEIDIIN!

ToiMinna – Hanna Ristimäki

Hanna Ristimäki

Toimintaterapeutti

hanna.ristimaki@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Lasten ja nuorten toimintaterapia-arvioinnit
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Ryhmätoimintaterapia
  • SI- terapeuttikoulutuksessa
  • kielitaito suomi, englanti
toi.minna Henna Tiittanen

Henna Tiittanen

(perhevapaalla)

Toimintaterapeutti, viittomakielen tulkki

henna.tiittanen@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Toimintaterapia-arvioinnit
  • Ryhmätoimintaterapia
  • Erityisosaamisena viittomakieli ja tukiviittomat
  • kielitaito suomi, viittomakieli, englanti
toi.minna Johanna Junno

Johanna Junno

Toimintaterapeutti

johanna.junno@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Toimintaterapia-arvioinnit
  • Ryhmätoimintaterapia
  • Neurologinen kuntoutus ja arviointi
  • kielitaito suomi, englanti
toi.minna Jannika Tyvi

Jannika Tyvi

Toimintaterapeutti

jannika.tyvi@toiminna.com

  • Lasten ja nuorten toimintaterapia
  • Työikäisten ja ikääntyneiden toimintaterapia
  • Toimintaterapia-arvioinnit
  • Ryhmätoimintaterapia
  • kielitaito suomi, englanti